KONST / Litografier / Färglitografi 13139297
*
nr 1313 9297
Lennart Nilsson
(1922-2017), Sverige
Färglitografi, Ett ägg. Signerad, numrerad 32/250,1975,70x50 cm
Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 18:54:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 12:06:32
1
Vinnande bud
13/3 11:22:16
2
300 kr
13/3 11:22:16
1
350 kr (Budbetjänt)
13/3 11:23:28
2
450 kr
13/3 11:23:28
1
500 kr (Budbetjänt)
13/3 11:25:02
2
600 kr
13/3 11:25:02
1
700 kr (Budbetjänt)
13/3 16:42:38
3
800 kr
13/3 16:42:38
1
(budbetjänt)
15/3 21:19:01
1
justering av budtak
16/3 14:17:23
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ett ägg färglitografi grafik lennart nilsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:28
-
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:02
*
Lennart Nilsson
Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.
Läs om budbetjänten
nr 1313 9297
Lennart Nilsson
(1922-2017), Sverige
Färglitografi, Ett ägg. Signerad, numrerad 32/250,1975,70x50 cm
Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 12:06:32 | 1 | Vinnande bud |
13/3 11:22:16 | 2 | 300 kr |
13/3 11:22:16 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
13/3 11:23:28 | 2 | 450 kr |
13/3 11:23:28 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
13/3 11:25:02 | 2 | 600 kr |
13/3 11:25:02 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
13/3 16:42:38 | 3 | 800 kr |
13/3 16:42:38 | 1 | (budbetjänt) |
15/3 21:19:01 | 1 | justering av budtak |
16/3 14:17:23 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ett ägg färglitografi grafik lennart nilsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:28 -
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:02